SON DAKİKA

AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN!

Bu haber 10 Aralık 2017 - 18:05 'de eklendi ve 238 views kez görüntülendi.

AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN!

AKYAD Sultançiftilği Merkez Camii önünde Amerikan Üsleri Kapatılması için imza kampanyası başlattı. Kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği(AKYAD) Sultançiftliği Merkez Camii önü, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda ABD Başkanı Trump’ın İslam coğrafyaları başta olmak üzere Dünya genelinde tepki çeken Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki göstererek yetkililere ‘ülkemizdeki ABD ve destekçilerine ait üsler kapatılsın’ çağrısında bulundu. İmza kampanyası da başlatan AKYAD’ın Başkanı Ahmet Süt, toplanan imzaları başta Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve AK Parti Genel Merkezi olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara yollayacaklarını ifade etti.

AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN!

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Kudüs Basın Bildirisi

Bugün burada, insanlığın kalbi, Ümmet’in ikinci başkenti olan, Ümmet’in parçalanmışlığını fırsat bilip, müstekbirlerin destekleriyle, lanetli bir topluma sözde başkent ilan edilen, uzun zamandır Siyonistlerin zulmü altında olan KUDÜS’ün işgali karşısında atılabilecek adımları atmak, kendimizi analiz etmek üzere, gerekli stratejiler belirleyerek, bu konuda yek vücut olmak için toplanmış bulunmaktayız.

Şehrin anahtarını teslim almak için gelen İslam Halifesi Hz. Ömer (r.a.) Kudüs’ü yağmalamak veya kendine başkent yapmak yerine tam aksine bu mukaddes şehir Müslümanların olduğu kadar, Yahudi ve Hristiyanların da kutsal şehridir demiş ve Müslümanlara bunu aşılamıştır.

Yine günümüzde olduğu gibi param parça olan Ümmet’i Kudüs’ün fethi ile şereflendiren Büyük insan Güçlü Komutan Selahaddin EYYUBİ, HZ. Ömer (R.A.)ın bıraktığı mirası aynı heyecan ve inançla sahiplenmiş, Müslümanlara ve gayri Müslümanlara armağan etmiştir.

AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN!

Peki bu iki İslam Önderinin bıraktığı mirası devralan Osmanlı farklı bir şey mi yaptı!..        Aksine şehri aldığı günden, parçalanmaya başladığı güne kadar bu kutsal beldede farklı inanç sahiplerini korudu ve huzur içinde yaşattı.

Evet!.. Siyonistlerin ve işbirlikçi müstekbirlerin aldığı bu son karar hepimizi derinden üzmüştür, lakin sorarım sizlere!..;  Gerçek suçlu Siyonistler mi? Yoksa gerçek suçlu Siyonistlere Köpeklik eden Amerika mı? Yoksa gerçek suçlu gaflet ve dalalet içerisinde, bin yıldır Selahaddin’in ekmeğini sonuna kadar tüketen, batının kuyruğuna takılıp ikiyüzlülük eden, son kutsalları da ellerinden gitmek üzere olan param parça halindeki ümmet mi!…

Evet sevgili dostlar, gün samimiyet günüdür, gün feraset günüdür. Müslümanlar olarak değerlerimizi tanımalı, sahiplenmeli ve sahiplenecek nesiller yetiştirmeliyiz.

AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN!

İnsanlığın ilk gününden beri dünyanın kalbi konumunda olan Ortadoğu ayaklar altında, İslam beldeleri işgal altında… Ülkemiz tüm mazlum halkalara gücünün yettiği kadar kucak açmaya çalışıyor olsa da, diğer İslam ülkelerinden aynı hassasiyeti göremediğimize maalesef şahit oluyoruz.

Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı hadd-i zatında küfrün bir zaferidir. Bunu kendi mahremimize bir tecavüz olarak görmediğimiz sürece, ne Kudüs esaretten ne de biz zilletten kurtuluruz!..

Artık Müslüman mahallesinde salyangoz satma vakti geçmiştir.

AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN!

Bugünden yarını yok, tez elden, ülkemizin  idarecilerinden isteğimiz; Kudüs tam olarak özgür olana kadar askeri üslerimizin Amerika ve tüm işbirlikçilerine kapatılmasıdır.  Bu adımı buna  benzer yaptırımlarla güçlendirmeliyiz.

Yeni bir Ömer, Yeni bir Selahaddin beklemek yerine, Onların yolunda zaman kaybetmeden zulme karşı gerekli tüm enstrümanlarımızı seferber etmeliyiz. Ancak bunları yaparken tabi ki cesur olmalıyız, sağduyumuzu asla kaybetmemeliyiz, tıpkı Hz. Ömer gibi, tıpkı Selahaddin Eyyubi gibi…

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

Akyad Genel Başkanı Ahmet SÜT

turkuazhaber.net

AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN! AKYAD: Amerikan Üsleri KAPATILSIN!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.